Projektai
Už amžiui draugišką aplinką
Erasmus+ programos Suaugusiųjų mokymosi strateginės partnerystės projektas, įgyvendinamas su partneriais iš Austrijos, Italijos, Olandijos ir Vokietijos
Sutarties Nr. 2018-1-LT01-KA204-046947
Projektu siekiama didinti amžiui draugiškos aplinkos, miestų ir bendruomenių koncepcijos žinomumą, ugdyti vyresnių žmonių pilietiškumo, savo teisių ir interesų gynimo įgūdžius, kad jie pradėtų vietos lygmens iniciatyvas amžiui draugiškos aplinkos kūrimui.
Projekte dalyvaujantys šešiasdešimt penkerių metų ir vyresni asmenys įgis ir stiprins pilietiškumo, dalyvavimo socialiniame gyvenime, atsakingumo už savo aplinką, senstančių asmenų interesų ir teisių gynimo įgūdžių, ieškos idėjų kaip kurti draugišką senatvei aplinką ir įgyvendins tas idėjas penkiose Europos šalyse. Keturi besimokantieji iš kiekvienos šalies dalyvaus trumpalaikio mokymosi tarptautinėje grupėje programose, kurios vys draugiškuose senatvei miestuose Hagoje ir Udine.
Numatomi projekto rezultatai:
- Draugiškos senatvei aplinkos kūrimo gerosios praktikos pavyzdžių sąvadas. Tikslinė grupė – savivaldybės skyriai ir įstaigos; socialinių, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, architektai, NT vystytojai, mokslininkai. Paskirtis – didinti informuotumą apie pasaulinį amžiui draugiškų miestų tinklą, gerąją praktiką, amžiui draugiškos aplinkos įtaką aktyviam ir sveikam senėjimui.
- Amžiui draugiškos aplinkos propagavimo mokymo programa ir mokymai. Tikslinė grupė – 65+ metų besimokantieji iš senjorų asociacijų, klubų, bendruomenių, dienos centrų. 60 vyresnio amžiaus besimokančiųjų penkiose projekto šalyse dalyvaus mokymuose, kuriuose įgis advokatavimo už amžiui draugišką aplinką, duomenų rinkimo, apklausos, komunikacijos, tarpininkavimo, viešųjų ryšių įgūdžių, kurs aktyvizmo už amžiui draugišką aplinką idėjas ir jas realizuos. Keturi vyresnio amžiaus besimokantieji dalyvaus mokymosi vizituose į draugiškus senatvei miestus Hagoje ir Udine. Per mokymosi vizitus dalyviai atliks amžiui draugiškos aplinkos stebėseną, stebės gerąją praktiką, klausys paskaitų, susitiks su savivaldybių atstovais, pristatys senjorų veiklas savo šalyse, keisis patirtimi, o grįžę parengs pristatymus savo grupės besimokantiesiems.
- Draugiškos senatvei aplinkos kūrimo knyga (lietuvių, anglų, italų, olandų, vokiečių kalbomis). Tikslinė grupė – neformalaus suaugusiųjų mokymo organizatoriai, architektūros, socialinių mokslų, visuomenės sveikatos mokymo programų rengėjai. Paskirtis – pateikti amžiui draugiškos aplinkos kūrimo iniciatyvų įgyvendinimo, interesų gynimo, pilietiškumo ir visuomeniškumo vyresniame amžiuje įgūdžių lavinimo modelį.
- Amžiui draugiškos aplinkos patirčių knyga. Tikslinė grupė – savivaldybės skyriai ir įstaigos; socialinių, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, architektai, NT vystytojai, mokslininkai. Paskirtis – atskleisti amžiui draugiškos aplinkos, bendruomenės, miesto privalumus.
- Viešinimo renginiai. Projekto pabaigoje 2020 metų kovo – balandžio mėnesiais visose projekto partnerių šalyse vyks projekto rezultatų viešinimo renginiai plačiajai visuomenei, neformaliojo švietimo atstovams, už vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo ir veiklos klausimus atsakingų miesto įstaigų specialistams.