Asociacija „Senjorų iniciatyvų centras“
Krėvos g. 9-2
Kaunas, LT 44236

Edita Šatienė, pirmininkė

+370 37 200178

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

visada aktyvus

Projektai

ACTIVE 80+

„Aktyvus 80+“ active80  logo-klein1 033cda4840

80-mečių ir vyresnių žmonių žinių ir įgūdžių vertinimas ir jų panaudojimo galimybių didinimas 

„Aktyvus 80+“ tai Erasmus+ programos projektas, vykdomas nuo 2014 m. spalio iki 2016 m. rugsėjo. Projektas skirtas sukurti ir išbandyti tyrimų įrodymais grįstą mokymo programą slaugos darbuotojams ir savanoriams, kad jie galėtų būti labai senų žmonių gyvenimo būdo konsultantais. Naudodami mokymo programoje įsisavintus metodus ir priemones, konsultantai padės seniems žmonėms kurti ir realizuoti mokymosi ir aktyvaus socialinio gyvenimo idėjas. Projekto idėjų ir mokymo programos sklaida, spaudos ir kitų masinės informacijos priemonių įtraukimas padės vietos, šalies ir visos Europos visuomenei geriau suvokti labai senų žmonių potencialą. 

Europoje vyksta „ilgaamžiškumo revoliucija“: didėja labai senų žmonių skaičius, o 2060 metais kas aštuntas gyventojas bus perkopęs 80 metų. Vyresnio amžiaus žmonės paprastai turi rimtų sveikatos problemų ir jų nebedomina aktyvus visuomeninis gyvenimas. Kita vertus, vis daugiau labai senų žmonių, nepaisant tam tikrų funkcinių apribojimų, nori būti socialiai aktyviais ir ieško galimybių, kaip prisidėti prie savo bendruomenės gerovės.

Kadangi labai senų žmonių socialinė aplinka dažnai yra labai ribota, paslaugas jiems teikiantys specialistai ir savanoriai yra svarbiausi asmenys, per kuriuos palaikomas ryšys su pasauliu. Jų pagalba atrandant ir atgaivinant pamirštus ar neišnaudojamus labai senų žmonių gebėjimus, jų paskatinimas seniems žmonėms užsiimti prasminga veikla yra labai svarbi. Jie gali padėti tokiems žmonėms mokytis, gyventi savarankiškai ir mėgautis gyvenimo pilnatve senatvėje. 

PROJEKTO VEIKLOS IR SIEKIAMI REZULTATAI

  •   Europos šalių lyginamoji analizė ir ataskaita, apibendrinanti labai senų žmonių mokymosi ir aktyvaus socialinio gyvenimo tyrimų rezultatus.
  •   Mokytojo knyga, kurioje socialinių paslaugų tiekėjams ir suaugusiųjų švietėjams pateikiama senų žmonių mokymo įrankių ir metodų, o taip pat skatinanti slaugos ir socialinių paslaugų įstaigų darbuotojus dalyvauti mokymo programoje.
  •   Praktiko knyga, suteikianti slaugos ir socialinių paslaugų įstaigų darbuotojams ir savanoriams naujų minčių ir pasitikėjimo, įtraukiant labai senus žmones į mokymąsi ir kitas prasmingas veiklas
  • Politinės rekomendacijos sprendimus priimantiems asmenims ir senų žmonių interesus ginančioms organizacijoms.

Projekto lankstinukas

Politikos rekomendacijos

Pateiktys seminarui - diskusijai Ilgaamžiškumo revoliucija Europoje: visuomenės vertybių perkainojimas

 

 
Designed by Poezija Web Development by VividNight